فیس بوک فارسی

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: فیس فارس

مراسم اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی با معرفی حمید حسام نویسنده آثار انقلابی به کار خود خاتمه داد.

نخستین شاخص هنر انقلاب، گفتمان انقلاب اسلامی است ، حمید حسام صورت هنر انقلاب شد/ مومنی شریف

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ مراسم نهایی هفته هنر انقلاب اسلامی، عصر امروز در تالار سوره حوزه هنری با حضور محسن مومنی شریف، مدیر حوزه هنری، شجاعی طباطبایی، سرپرست معاونت هنری حوزه هنری و حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی مدیر شرکت تبلیغات اسلامی شروع شد.

خاموشی: انقلاب اسلامی ایران، یکی از مصادیق مبارزه با طاغوت بود

در این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی رئیس شرکت تبلیغات اسلامی با بیان اینکه خداوند متعال خطاب می کند در راه خدا جهاد کنید و حق جهاد را به جا بیاورید، گفت: جهاد یعنی تلاش و کوشش، در فقه ما معانی متعددی دارد. مهمترین معنی جهاد در فقه ما جهاد درونی و بیرونی هست. جهادی که در بیرون است جهاد با دشمن است و آن را جهاد اصغر می گویند. این را از کلام معصوم گرفتند.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران، یکی از مصادیق مبارزه با طاغوت بوده، با کسانی که از رژیم دست نشانده بودند و کارهایی می کردند که مطابقتی با دین نداشت. شرط انقلاب کردن، به همان انقلابی ماندن، کفایت کند. آنچه وظیفه است پای‌بندی به شاخصه های انقلاب هست. در واقعه در کربلا کسانی را در صف باطل پیدا می کنید که در جنگ ها در صف امام معصوم (ع) بودند، اگر ما در انقلاب خودمان نگاه کنیم این پالایش های پی در پی را می بینیم. توصیه ای که خیلی حساس است بصیرت و بینش انقلابی رهبر معظم انقلاب اسلامی در طول وقت است.

نخستین شاخص هنر انقلاب، گفتمان انقلاب اسلامی است ، حمید حسام صورت هنر انقلاب شد/ مومنی شریف

رئیس شرکت تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه معنای دم‌دستی بصیرت شناخت دشمن از دوست هست؛ بیان کرد: تنوع طراحی دشمن نگاه تیز بین می خواهد. آیا دشمنی که با ما در مرز ها در جنگ تحمیلی برخورد می‌کرد، همان طراحی را در جنگ رسانه با ما دارد یا در حال تنوع طراحی و یارگیری از جبهه ماست؟

سرهنگی: ادبیات جنگ به خاطر مردم خلق می شود

همچنین در این مراسم. مرتضی سرهنگی، یکی صورت انقلاب اسلامی راجع به حمید حسام گفت: جنگ میدان واقعیت هاست و نویسندگان جنگ در دنیا می‌خواهند واقعیت‌ها را نشان دهند. درهمین راستا عالی ترین شبوه نقل قول از کسانی است که در جنگ بودند. ادبیات جنگ به خاطر مردم به وجود می‌آید، جنگ همانطور که فرماندهان خود باکری ها، همت ها، حاج خرازی‌ها را پیدا می‌کند، نویسندگان خودش را نیز پیدا می‌کند.

عبارات مهم : تبلیغات – انقلاب در ادامه مراسم مسعود نجابتی، دیگر صورت هنر انقلاب با اشاره به اینکه با کار‌هایی که محمد دوست محمدی انجام داد شناخته شده است هست، بیان کرد: محمد دوست محمدی متخلق به اخلاق اسلامی است چیزی که در فضای هنر کمتر انتظار می‌رود، می‌توانم به جرات بگویم خیلی مراقب خودش و اهل رعایت هست. همچنین علیرغم خلاقیت‌هایی که در هنر و قلم خود دارد به سان یک طلبه از رفتار، گفتار و کردارش مواظبت می‌کند.

عظیمی نژاد: انقلاب اسلامی ما عاشورا فرهنگی است که به گذشته و آینده ما تعلق دارد

آریا عظیمی نژاد، آهنگساز و نوازنده، راجع به حسن روح الامینی گفت: سال ها پیش حسن روح الامین با من تماس گرفت و گفت: «دوست دارم کارهایم را ببینید.» تا اینکه یک روز یک جایی گیر افتادم. وارد فضای کوچک و محقر نقاش بزرگی شدم هنگامی به نقاشي هایش نگاه کردم نفس در سینه هایم حبس شد و قبل از اینکه توضیح بدهد چطور نقاشی ها را کشیده است با انسانی مواجه شدم که جهانش دنیا من بود؛ و این هم سویی ما باعث پیوند برادری شد که در من به وجود آمد.

وی افزود: حسن روح الامین به من توضیح داد که نقاشی ها را با شنیدن البوم ساقی سرمست کشیده است و جهت من بسیار خوشایند بود. آثار هنری روح الامین مثل پرده خوانی می ماند. خداوند به او اجازه داده این تصویر را ببیند، درست است ما در انقلاب اسلامی هستیم ولی عاشورا فرهنگی است که به گذشته و آینده ما تعلق دارد. ما آن را دست به دست می کنیم و جلو می بریم.

رضوی: مهدویان با هنرش مردم را پای آثارش می نشاند

سید محمود رضوی، تهیه کننده فیلم سینمایی «لاتاری» در ادامه آیین اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی، راجع به محمد حسین مهدویان گفت: خوشحالیم این سال ها کسی به عرصه فیلم سازی آمده که هم حرف خوب زده و هم هنرمندانه مردم را پای آثارش می نشاند.

مراسم اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی با معرفی حمید حسام نویسنده آثار انقلابی به کار خود خاتمه داد.

مومنی شریف: سال ۹۶، سال درخشش جوانان در عرصه هنر بود

در این مراسم،محسن مومنی شریف، مدیر حوزه هنری با اشاره به اینکه سال ۹۶، سال جوانان بود، آنها خوش درخشیدند، گفت: جوانی معرف هویت مردم کشور عزیزمان ایران بعد از انقلاب اسلامی بود. چند تن از صورت های معروف ما با آثارشان و معرفی شهید عزیزمان محسن حججی خوش درخشیدند و او را در حوزه ادبیات انقلاب معرفی کردند.

وی ادامه داد: ۵۵ نفر از بزرگان، صاحب نظران، منتقدان، مدیران فرهنگی هنری اعضای هیئت گزینش بودند. ۱۴ نفر شاخصه هایی داشتند که به عنوان نامزد معرفی شدند. نخستین شاخص، تولید آثار در گفتمان انقلاب اسلامی هست، که باید مخاطب فراوانی داشته باشند و سومین گام جریان سازی هست. ۱۴ نفر از بین شرکت کنندگان به نظر دوستان ما گزینش شدند و ۵ نفر از آنها بیشترین آرا را کسب کردند و درنهایت یک نفر به عنوان برگزیده معرفی می شود.

گفتنی هست؛ در آخر این مراسم از بین نامزدهای انتخابی، حمید حسام نویسنده آثار انقلاب اسلامی به عنوان صورت هنر انقلاب معرفی شد.

انتهای پیام/

اختتامیه هفته هنر انقلاب برگزار شد

واژه های کلیدی: تبلیغات | انقلاب | انقلابی | معرفی | طراحی | ایران | اسلامی | انقلاب اسلامی