فیس بوک فارسی

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: فیس فارس

برگزاری جشن جهانی نوروز به عنوان یک مناسبت بین‌المللی در تبریز، همزمان با مناسبت «تبریز ۲۰۱۸» در ششمین جلسه شورای راهبری به تصویب رسید.

جشن جهانی نوروز ۹۷ در تبریز برگزار می‌شود

به‌ گزارش حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت به نقل از مرکز روابط‌ عمومی و اطلاع‌رسانی شرکت میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری؛ محمد محب‌خدایی معاون گردشگری در ششمین جلسه شورای راهبری مناسبت تبریز۲۰۱۸ که امروز دوشنبه ۱۳ آذر ۹۶ با حضور مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی، بی‌مقدار نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی، مرتضی آبدار مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و نمایندگان دستگاه‌های عضو این شورا برگزار شد، گفت: برنامه‌ریزی حوزه گردشگری به دو بخش زیاد کردن بهره‌وری وضع موجود و بعد از بحث توسعه متمرکز شده است است.

او تصریح کرد: در این دو حوزه ما از روش‌های تبلیغاتی گسترده‌ای استفاده خواهیم کرد، متأسفانه بسیاری از دفاتر خدمات مسافرتی که مسئول جذب گردشگران خارجی هستند، خودشان با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری کشور آشنا نیستند و این عنوان بسیار قابل تأمل است.

معاون گردشگری افزود: ظرفیت‌های تمام کشور باید در فرآیند خودمحور شدن فعال شوند، دفاتر خدمات مسافرتی باید در حوزه تورهای ورودی فعال شوند تا بن یا مشوق تورهای خروجی را دریافت کنند، دفاتر خدمات مسافرتی استان‌ها هم وارد این بحث خواهند شد و می‌توانند با زیاد کردن تورهای ورودی به کشور، بن یا مشوق جهت تورهای خروجی دریافت کنند.

جشن جهانی نوروز ۹۷ در تبریز برگزار می‌شود

معاون گردشگری گفت: طبق قانون برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری سفر در کشور به شرکت میراث‌فرهنگی محول شده است هست، بر همین اساس دستگاه‌های عضو این ستاد باید در این حوزه فعال شوند، توزیع سفر در استان‌ها باید متوازن باشد، زیاد دفاتر خدمات مسافرتی در پایتخت کشور عزیزمان ایران متمرکز شده است است این در حالی است که ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری در استان‌هاست.

معاون گردشگری ادامه داد: امیدوارم با هم‌سویی و همراهی همه بخش‌ها این مناسبت با موفقیت برگزار شود، گزینش شعار تبریز۲۰۱۸ جهت شروع برنامه‌های تبلیغاتی و ورود جدی به این حوزه بسیار مهم است.

محب‌خدایی ادامه داد: تبریز با این مناسبت به عنوان پایتخت گردشگری دنیا اسلام معرفی شده است هست، می‌خواهیم یک الگو بسازیم جهت شهری که این عنوان را گرفته هست، باید با برنامه‌ریزی و ارائه تقویم برنامه‌هایی که قرار است در تبریز برگزار شود یک موج گردشگری در این شهر ایجاد کنیم، این مناسبت فقط مختص به تبریز نیست و باید از ظرفیت‌های تمام کشور در این مناسبت استفاده کنیم.

او گفت: برنامه‌ریزی یکی از مباحث مهم این حوزه است که باید مورد توجه قرار گیرد، اگر نیاز باشد جلسات هفته‌ای دو بار برگزار می‌شود تا هرچه سریع‌تر به نقشه و عملیات اجرایی دست پیدا کنیم.

برگزاری جشن جهانی نوروز به عنوان یک مناسبت بین‌المللی در تبریز، همزمان با مناسبت «تبریز ۲۰۱۸» در ششمین جلسه شورای راهبری به تصویب رسید.

معاون گردشگری تصریح کرد: استان آذربایجان شرقی باید در عنوان زیرساخت‌ها با سرعت و فوریت کارهای جدی انجام دهد، ایجاد اقامتگاه‌های سنتی با استفاده از بناهای تاریخی یکی از مواردی است که استان می‌تواند از آن استفاده کند، با توجه به برگزاری مراسم افتتاحیه در ایام عید حضور مردم و گردشگران داخلی را نیز در تبریز شاهد خواهیم بود و استان باید آمادگی پذیرایی از این تعداد میهمان را داشته باشد.

محب‌خدایی اضافه کرد: ما به حضور و همکاری مردم در تبریز جهت برگزاری مراسم افتتاحیه نیاز داریم و باید امکانات مورد نظر را جهت برنامه‌هایی که با حضور مردم برگزار خواهد شد فراهم کند.

او ادامه داد: برنامه‌ریزی خوب باید با اطلاع‌رسانی به موقع و درست همراه باشد، اعلام نیازها و مورد مورد تأکید به استان نیز از دیگر موارد مهم است چراکه در نهایت تمام برنامه‌ها در تبریز برگزار خواهد شد.

معاون گردشگری گفت: طبیعت، تاریخ و فرهنگ و سلامت سه محور و ظرفیت گردشگری تبریز است که باید معرفی شود.

مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی در این نشست گفت: جهت مراسم افتتاحیه صرفا نباید بر روی کشورهای اسلامی متمرکز شویم بلکه باید دعوت از سران تمام کشورها را در نظر داشته باشیم. همچنین دعوت از سران سازمان‌های بین‌المللی نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

او تصریح کرد: برگزاری جشن نوروز همزمان با افتتاحیه رسمی مناسبت تبریز۲۰۱۸ می‌تواند، در برگزاری هرچه باشکوه‌تر این مراسم تأثیر بسزایی داشته باشد. این اقدام در جهت معرفی ظرفیت‌ها و آیین‌های کشور و تمرکز بر شهر تبریز در سال ۲۰۱۸ می‌تواند برنامه‌ریزی و اجرا شود.

جشن جهانی نوروز ۹۷ در تبریز برگزار می‌شود

استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: برگزاری همایش‌ها و مراسم‌های بین‌المللی در تبریز یکی از مباحث مهمی است که باید مورد توجه و تأکید قرار گیرد.

بی‌مقدار نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: ما پیگیر بحث تبریز۲۰۱۸ هستیم، زمان‌بندی دقیق دعوت از سران کشورها باید مشخص شود تا امکان برنامه‌ریزی جهت پذیرایی و استقبال از میهمانان فراهم شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی افزود: معرفی ظرفیت‌های مذهبی تبریز نیز باید مورد تأکید قرار گیرد، همچنین چادرهای عشایری و بوم‌گردی‌های استان آماده پذیرایی از گردشگران خواهند بود.

برنامه‌ریزی مراسم افتتاحیه مناسبت تبریز۲۰۱۸ ، در این جلسه شورای راهبری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

برگزاری جشن جهانی نوروز به عنوان یک مناسبت بین‌المللی در تبریز، همزمان با مناسبت «تبریز ۲۰۱۸» در ششمین جلسه شورای راهبری به تصویب رسید.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: مجلس شورای اسلامی | برگزاری مراسم | برگزاری جشن | گردشگری | استفاده | برنامه | گردشگری | برگزاری | تبریز | برنامه