فیس بوک فارسی

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: فیس فارس

مدیر هنرهای تجسمی و امور موزه‌ها از بازدید رایگان از موزه ها در روز جمعه و به مناسبت روز جهانی موزه ها خبر داد.

بازدید رایگان از موزه های شرکت فرهنگی هنری شهرداری و موزه سینما

به گزارش حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ محمد دکامئی مدیر هنرهای تجسمی و امور موزه‌ها با اعلام خدمات‌رسانی رایگان موزه‌های شرکت فرهنگی هنری شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در روز جمعه ۲۸ اردیبهشت به ‌مناسبت روز جهانی موزه گفت: روز جهانی موزه‌ به منظور بالابردن آگاهی در مورد اهمیت نقش موزه‌ها در توسعه‌ جوامع، به وسیله شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) از سال ۱۹۷۷ وارد تقویم جهانی شده است هست. ایکوم همه ساله شعاری را جهت این روز در نظر می‌گیرد و به همین مناسبت در همه جای دنیا با اجرای خاص برنامه‌هایی، این روز را جشن می‌گیرند.

دکامئی با اشاره به تنوع کارکرد موزه‌ها و توجه به تاثیرات متفاوت فعالیت این مراکز در توسعه فرهنگ شهروندی و گسترش شناخت بصری آنان از هنر و میراث هنری افزود: شعار روز جهانی موزه‌ در سال ۲۰۱۸ «ارتباطات خلاق و نوین موزه‌ها، رویکردهای جدید، مخاطبان جدید» گزینش شده است هست. شعاری که ضمن محوریت قرار دادن موزه‌ها، بر ارتباطات، خلاقیت و مخاطب تاکید دارد و تشویق می‌کند تا با ارائه رویکردهای جدید، نقش و جایگاه موزه‌ها را قویتر از گذشته معرفی کند.

مدیر هنرهای تجسمی و امور موزه‌های شرکت فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: شرکت فرهنگی هنری با دارا بودن تعداد قابل توجهی موزه، باغ موزه و منزل موزه جزء سازمان‌های مهم متولی موزه‌داری در پایتخت و تنها نماینده رسمی ارائه خدمات موزه‌ای در شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران هست. بر همین اساس در جهت شعار سال ایکوم جهانی و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، مجموعه‌ای از کارهای و برنامه‌ها را جهت روز جهانی موزه‌ و استمرار اجرا در طول سال ۹۷ پیش‌بینی کرده است.

بازدید رایگان از موزه های شرکت فرهنگی هنری شهرداری و موزه سینما

دکامئی در ادامه با تشریح اوضاع محتوایی و شیوه مدیریت این مراکز بیان کرد: شرکت فرهنگی هنری شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران دارای ۱۶ موزه است که شامل: ۲ باغ موزه، ۴ موزه، ۷ منزل موزه و ۳ منزل موزه شهید است که ۵ مرکز به صورت تخصصی به وسیله مدیریت هنرهای تجسمی و امور موزه‌ها و بقیه به وسیله مدیریت‌های مناطق نگهداری و مدیریت می‌شوند، که توجه مدیران مناطق و اجرای برنامه‌های مرتبط در این مراکز نقش مهمی در پویایی و فعال بودن موزه‌ها دارد.

وی افزود: تعدادی از موزه‌های شرکت فرهنگی هنری به علت دارا بودن فضای نگارخانه، کارکرد گالری- موزه دارند که در این مراکز علاوه بر فعالیت‌های موزه‌ای، نمایشگاه‌ دوره‌ای آثار هنری نیز برپا می‌شود.

دکامئی در ادامه ضمن اشاره به تعدادی از برنامه‌هایی که به مناسبت روز موزه و هفته میراث فرهنگی در شرکت فرهنگی هنری انجام ‌می‌شود، گفت: رایگان بودن بازدید موزه‌ها در روز جمعه ۲۸ اردیبهشت ماه، نیم‌بها شدن بلیت موزه‌ها در هفته میراث فرهنگی (۲۹ اردیبهشت تا ۳ خرداد)، اجرای طرح «موزه در شب» در باغ موزه قصر و باغ موزه هنر ایرانی، برگزاری نمایشگاه گروهی «رویکردها و گرایش‌ها در هنر معاصر کشور عزیزمان ایران ۲» در گالری پردیس ملت با همکاری ایکوم، برگزاری نمایشگاه «نگاهی به عکس‌های دنیا نما: استریوسکوپ‌های قاجاری» در موزه عکسخانه شهر، برگزاری نمایشگاه «مروری بر آثار اردشیر مجرد تاکستانی» در باغ موزه هنر ایرانی، نمایشگاه «برگزیده آثار گنجینه» موزه هنرهای دینی امام علی (ع) و … از برنامه‌های شرکت فرهنگی هنری شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران است.

مدیر هنرهای تجسمی و امور موزه‌های شرکت فرهنگی هنری شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در ادامه با تاکید بر اهمیت ارتباط و تعامل موثر موزه‌ها با شهروندان افزود: انتشار کتاب «موزه‌های شرکت فرهنگی هنری شهرداری تهران»، طراحی سایت موزه‌ها و نگارخانه‌های این شرکت و طراحی خدمات QR جهت آثار باغ موزه هنر ایرانی و سایر موزه‌های شرکت نیز در حال انجام است.

مدیر هنرهای تجسمی و امور موزه‌ها از بازدید رایگان از موزه ها در روز جمعه و به مناسبت روز جهانی موزه ها خبر داد.

انتهای پیام/

بازدید از موزه های پایتخت کشور عزیزمان ایران در چه روزهایی رایگان است؟

واژه های کلیدی: میراث فرهنگی | نمایشگاه | روز جهانی | شهرداری | نمایشگاه | مدیریت | رایگان | برنامه | ایرانی | ایران | مدیریت


بازدید مطلب:
۵

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود